Olimpia Grand Prix 2023

Olimpia Grand Prix 2023

Sobota 22.04.2023 przejdzie do historii Olimpii Plewiska. Po raz pierwszy mieliśmy okazję zorganizować turniej Olimpia Grand Prix. Przygotowania i planowanie turnieju trwały od dobrych kilku tygodni. I wszystko udało się wyśmienicie Puchary, medale, boisko, bramki, spiker, pogoda, piknikowy bufet, uśmiechnięte twarze zawodników i mnóstwo niesamowitych akcji, pięknych bramek – to wszystko można było zobaczyć i usłyszeć dziś w Szreniawie od samego rana.

Najpierw mieliśmy okazję zobaczyć w akcji zespoły rocznika 2012. Zobaczyliśmy tu zespoły: Avia Kamionki, Suchary Suchy Las, UKS Lider Swarzędz, UKS Orlik Kaźmierz, KS Lotnik Poznań , AP Wilki Dąbrówka i nasze dwa zespoły Olimpii Plewiska. Każdy z meczy obfitował w mnóstwo pojedynków 1×1, pięknych bramek, wiele bramkarskich parad, jednym słowem przynosił mnóstwo emocji. My wystawiliśmy dwa zespoły, które zaprezentowały się z dobrej strony przenosząc nabyte podczas treningów umiejętności na warunki meczowe. Można powiedzieć, że zrealizowali założenia ustalone przed turniejem. Po rozegraniu wszystkich meczy nastąpiła dekoracja i wręczenie wspaniałych pucharów, wszystkim uczestniczącym zespołom.

Następnie na boiskach pojawiły się zespoły z rocznika 2013. W tym roczniku zagrały: Luboński KS, KS 1920 Mosina, KS Korona Zakrzewo, Korona Zakrzewo II, UKS Orlik Mosina, LPFA Luboń, Suchary Suchy Las i nasz zespół Olimpii Plewiska Tutaj również mogliśmy podziwiać piękne akcje, parady bramkarzy i mnóstwo radości na twarzach wszystkich uczestników turnieju. W tym roczniku zagrał nasz jeden zespół, który przysporzył nam sporo pozytywnych emocji. Mieliśmy sporo sytuacji bramkowych, ładnych akcji i strzelonych bramek. Jednak mimo to, jeszcze mamy sporo do popracowania na treningach, by grać jeszcze lepiej i skuteczniej. Tu również na zakończenie zostały rozdane pamiątkowe medale i wręczone piękne puchary dla wszystkich zespołów.

Podczas turnieju radość grania umilała nam muzyka, którą serwował nam nasz DJ.

Garść statystyki:
– zagrało w sumie 16 zespołów, czyli około 160 zawodników,
– rozegraliśmy 56 meczy na 4 boiskach równocześnie,
– padła niezliczona ilość bramek

Na koniec chcemy podziękować:
– wszystkim zawodnikom, którzy pokazali kawał dobrego futbolu i zostawili mnóstwo serducha na boisku.
– firmie F.H.U. Catrina z Ruska (k. Jarocina) za przygotowanie i dostarczenie wspaniałych pucharów i medali,
– GOSiR Komorniki za udostępnienie boiska na przeprowadzenie turnieju,
– wszystkim rodzicom i innym osobom, którzy pomogli w organizacji i realizacji tego turnieju,
– wszystkim kibicom, którzy dopingowali swoich zawodników.

Do zobaczenia na kolejnym turnieju.