ENEA Cup Czerwonak – Orlik E1

ENEA Cup Czerwonak – Orlik E1

W niedzielę, w godzinach od 8:30 do 16:30, nasi utalentowani zawodnicy Orlika E1 (rocznik 2013) pod opieką trenera Łukasza stanęli do rywalizacji w prestiżowym turnieju Enea Cup 2023 w Czerwonaku. To wydarzenie zostało zorganizowane przez Akademię Piłkarską Błękitni Owińska i przyciągnęło silną konkurencję.

W fazie grupowej, 12 drużyn zostało podzielonych na dwie grupy. Nasza grupa „A” okazała się być wyjątkowo konkurencyjna, z trójką drużyn z tej grupy w czwórce najlepszych zespołów całego turnieju! Rywalizowaliśmy z zespołami takimi jak Olimpique Poznań, APR Oborniki, Academy Football-Pro Grodzisk Wielkopolski, Meblorz Swarzędz i gospodarzami, Błękitnymi Owińska I. Po fazie grupowej awansowaliśmy do grupy srebrnej.

W tej rundzie zmierzyliśmy się z zespołami takimi jak Koziołek Poznań, Promień Krzywiń, Błękitni Owińska II, a także ponownie z Meblorzem i Olimpique. Mimo trudnych warunków pogodowych, w tym mrozu i silnego wiatru, nasi zawodnicy zaprezentowali się znakomicie i stworzyli wiele emocjonujących chwil na boisku. Warto wspomnieć o naszym bliskim pojedynku z triumfatorem turnieju, APR Oborniki, który zakończył się minimalną porażką oraz o doskonale rozegranym meczu „rewanżowym” z Meblorzem.

Chcielibyśmy wyrazić naszą ogromną wdzięczność wobec gospodarzy za doskonałą organizację turnieju. Rozpieszczali nas pysznymi domowymi wypiekami, rozgrzewającą zupą pomidorową oraz pizzą, która cieszyła się ogromnym uznaniem wśród zawodników.

Ponadto, nasz zawodnik, Jasiu Jakubowski, zasłużenie otrzymał tytuł najlepszego gracza w naszym zespole. Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom za zaangażowanie i postawę w turnieju.

Reprezentację Olimpii tworzyli: Kacper B., Olek S., Jan S., Borys R., Wojtek J., Jan C., Leon Ja., Jan Ja. oraz Julian J. Jesteście niesamowici!